KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14314472
nr 1431 4472
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Motiv med fåglar. Signerad. Olja på duk, 32x40 cm, yttermått inklusive ram: 49x57 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
100 kr
måndag 15 november 2021
kl 19:53:23
14/11 19:55:55